Holowanie auta po stłuczce

Laweta Niemcy

Laweta Niemcy

Wypadki i stłuczki drogowe nie są pożądanym zjawiskiem, ale musimy przyznać że niestety są częste. Wszystko jest w porządku, gdy w wyniku stłuczki nasze auto nie uznało poważniejszych uszkodzeń i możemy swobodnie wrócić do domu na czterech kołach. Czasami jednak samochód nie nadaje się do jazdy i pozostaje nam holowanie auta lub wezwanie lawety.
Holowanie auta dozwolone jest pod warunkiem, że auto nie ma zbitych lamp i uszkodzonych świateł. Podczas holowania w pojeździe holującym muszą być włączone światła mijania, nawet gdy widoczność na drodze jest dobra i w normalnym przypadki wystarczyłyby światła do jazdy dziennej a w pojeździe holowanym światła pozycyjne. Kierunkowskazy muszą działać, bo oczywiście należy ich używać, nawet gdy jesteśmy holowani. W pojeździe holowanym musi znajdować się osoba pełnoletnia z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów a samochód musi być oznakowany żółtym trójkątem ostrzegawczym umieszczonym z tyłu po lewej stronie.
Nie możemy holować pojazdu, gdy ten ma uszkodzone hamulce lub gdy jesteśmy na autostradzie. Holowanie na autostradzie może odbywać się tylko i wyłącznie przez pojazdy przeznaczone do holowania, do najbliższego zjazdu.
W przypadku braku możliwości holowania pojazdu rozwiązaniem naszych zmartwień może okazać się wezwanie pomocy drogowej, tzw. Lawety.
Laweta Niemcy pozwala na przetransportowanie pojazdu bez konieczności potrzeby kierowania pojazdem. Pojazd holowany w ten sposób nie musi mieć sprawnego układu hamulcowego, ani nawet kierowniczego. Jedynym ograniczeniem jest to, że masa pojazdu holowanego nie może przekraczać masy pojazdu holującego.

Gdy będziesz potrzebował lawety na terenie Niemiec, zapraszamy do skorzystania z usług firmy Laweta Niemcy Korzystając z naszej  firmy masz gwarancję solidnie wykonanej pracy, pełen profesjonalizm, niską cenę oraz szybki dojazd na miejsce zdarzenia.