Kiedy wzywać auto lawetę ?

Łatwo jest nam się domyślić kiedy potrzebna jest nam auto laweta. Ten specjalistyczny pojazd drogowy z reguły używany jest aby przewozić uszkodzone lub niebędące w stanie samodzielnie się poruszające samochody. Takie sytuacje mogą się wydarzyć gdy dochodzi do wypadków, kolizji drogowych.

Kolejnym przypadkiem gdy potrzebna nam jest laweta Świecko jest to gdy podczas jazdy samochód odmówi posłuszeństwa. Ponieważ nie można go zostawić na drodze lub gdzieś w polu, niezbędna jest wtedy pomoc lawety.

Nie wzywa się lawety gdy mamy inny sposób na odholowanie naszego samochodu. Niestety nie zawsze się to nam udaje. Jeśli nie możemy liczyć na pomoc kogoś bliskiego np. przyjaciela lub członka rodziny  to najszybciej i najprościej pomoże nam właśnie laweta Świecko. Lawetę można wykorzystać także w sytuacji, gdy nasz samochód nadaje się już tylko na złom ponieważ nie nadaję się do jazdy. Przeważnie w takich samochodach nie mamy już badania technicznego potrzebnego do poruszania się po drogach i zostaje nam tylko pomoc firmy laweta Świecko. Najczęściej wzywam się lawetę do wypadków drogowych lub  kolizji drogowych. Nie ma się czemu dziwić. Poważne wypadki drogowe w większości przypadkach są tragiczne w skutkach i dlatego laweta Świecko jest wtedy konieczna. Jeżeli mówimy o wypadkach drogowych to w większości przypadkach uszkodzony lub rozwalony samochód nie jest w stanie sam odjechać z miejsca zdarzenia. Wtedy jedynym rozsądnym  sposobem na pozbycie się samochodów z miejsca wypadku jest laweta świecko. Firmy zajmujące się pomocą drogową świadczą swoje usługi 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu więc nie powinniśmy się przejmować o której godzinie dzwonimy do takiej firmy.  Profesjonalna firma powinna udzielić nam pomocy zawsze.