Przygotowanie samochodu do podróży

Laweta Słubice

Laweta Słubice

Zawsze przed wyruszeniem w trasę krótką bądź długą należy przede wszystkim sprawdzić stan naszego samochodu. Głównym zaniedbaniem jest niesprawdzenie poziomu oleju silnikowego. Dotyczy to wszystkich aut ale szczególnie powinni mieć to w nawyku właściciele samochodów z silnikami TSI oraz TFSI (Seat, Audi, Volkswagen, Škoda), a także THP (MINI, Citroën, Peugeot), ponadto posiadacze wszystkich nowoczesnych silników Diesla. Pamiętajmy również o tym, że nieumiejętne mycie kół i nadkoli potrafi skrzywić wrażliwe i rozgrzane tarcze hamulcowe, a także wypłukać smar z zawieszeń czy zacisków hamulcowych, co w przyszłości będzie tendencją do ich zapiekania. Stare zużyte wycieraczki należy wymienić już przy zużytych gumach, przynajmniej raz na rok, zawsze zakup ich jest tańszy niż zakup nowej szyby. Kiedy nie potrzebujemy sprzęgła i dźwigni zmiany biegów nie trzymajmy na nich nogi i ręki podczas jazdy niszczymy w ten sposób przekładnię. Manewry kierownicą nie powinny być wykonywane do oporu. Sama jazda powinna być płynna bez najeżdżania na krawężniki, a parkowanie staranne. Bardzo dobrym sposobem jest łagodna jazda przez około trzy minuty od uruchomienia silnika oraz analogicznie przed wyłączeniem mocno rozgrzanego silnika.
Są sytuacje na drodze, których nie przewidzimy i będzie nam potrzebna usługa kompleksowej pomocy drogowej, a mianowicie skorzystanie s usług firmy laweta Słubice i odholowanie bezpośrednio do warsztatu samochodowego. Dlatego warto mieć wśród kontaktów telefon do autopomocy, która ma taką usługę w ofercie.

W przypadku awarii, kolizji lub innych nieprzewidzianych sytuacji na drodze zapraszamy do skorzystania z usług firmy Laweta Słubice. Wybierając polecaną przez nas firmę masz gwarancję niskiej ceny oraz bardzo szybkiego dojazdu na miejsce zdarzenia.